Otel Beyaz Saray

Otel Beyaz Saray, konaklama, beyazsaray fiyatları

Otel Beyaz Saray Otel Beyaz Saray
3 / 5 (5 oy)
Tesis Açıklaması

İSTANBUL'A EN YAKIN TATİL BELDESİ AVŞA ADASINA ULAŞIM

İDO İLE 3 SAAT!

Güneşin Yeşil ve Mavi ile buluştuğu yer.

Avşa Adası Beyazsaray Koyu Otel Beyazsaray

Avşa Adası Beyazsaray Konaklama Tesisleri

Beyazsaray koyu'nda Sabah Güneşi (saat 09:30)

Avşa Adası’nın Doğal Yapısı;

Avşa adası arazi yapısı bakımından ayit,granit,grays,kristalin,sist ve mermer egemen olup granit ve grano diyotrit ana kayasından oluşan kumlu topraklarla örtülüdür. Kum oranı oldukça yüksektir. Granit taşlar adanın yüzey dokusuna serpilmiştir.

Avşa Adası iklim açısından bölge ikliminin özelliklerini taşımakla birlikte Akdeniz ikliminin özelliklerini de yansıtır. Yaz aylarında sıcaklık ortalaması 30 derecenin üzerindedir.

Avşa Adası Beyazsaray koyu'nun en büyük özelliği ise Mayıs ayından Ekim ayının sonlarına kadar denize girilebilir, doğa ile baş başa yaşanabilecek bir mekan olması, bulunduğu konum itibariyle sıcaklık ortalamasının yüksek, hava hareketlerinin fırtına değil bir bahar rüzgarı gibi estiği, ısı farkının Avşa merkez ve diğer yörelerinden +5 derece farkettiği ama ısının insanları rahatsız etmediği özel bir koydur.

Deniz ürünleri

Mayıs ayında levrek, eylül ayında lüfer, kolyoz, ekim'de uskumru, torik, mezgit, ve hamsi sürüleri İstanbul boğazından Marmara'ya geçerler. Bunlar göçmen balıklardır. Avşa Adası’nın geleneksel balıkları ise tekir, kefal, istavrit, pisi, dil, kırlangıç, gümüş, mezgit ve izmarittir. Ayrıca toz kikla, lapin, hani ve trakonyada bunlar arasında yer almaktadır.

Adanın kabuklu hayvanları arasında ıstakoz, böcek, ayna, pavurya, karides,tarak, kaya ve kum midyesi, istiridye sayılabilir.

Beyazsaray Koyu ise doğal balık deposudur biz ona balık bahçesi diyoruz. Otelin deniz bahçesinden avlanan deniz ürünleri günlük ve taze olarak denizden tabağınıza sunulur afiyetle yiyin.

Her şey doğaldır.

Avşa Adası’nın Tarihi ve Ören Yerleri

Avşa adasının yüzyıllar içinde değişerek günümüze kadar değişen bir çok ismi vardır. Kyzikoslu Dionenes, Propontis adaları anlatırken Meryem Ana Manastırı nedeniyle Panagia adı verildiğinden bahsederler.

Marmara adalarında tarihi incelemeler yapan Gedeon' a göre Patrikhane tarafından verilen 1892 tarihli belgede ise, adanın ismi Aousia şeklinde yazılmıştır. Günümüzde ise adanın tarihi isminin Türkçeleştirilmiş şekli olan Avşa kullanılmaya başlanmış, çıkan bir karar ile adanın resmi adı da Avşa Adası olmuştur.

Avşa adasının ilk yerli halkı hakkındaki ilk yazılı bilgiler Coğrafyacı Strabon ile Tarihçi Plinius'un kitaplarında bulunmaktadır. Hristiyan din adamları için bir sürgün yeri olarak kullanılan Avşa adası bütün Ortaçağ boyunca boş kalmıştır.

Avşa adası Beyazsaray Koyu yani eski Çınar mevkii - Ayazma Avşa adası’nın bilinmeyen geçmişinde önemli bir yer tutmaktadır.

Avşa adasının yaşayan en büyük Çınarı'nın yıldırım düşmesi sonucu yanarak tahrip olması geniş gövdesinin bir anıt gibi köklerinden fışkıran kaynak suyunun yanında yıllardan beri tarihe tanıklığını engelleyememiştir.

Geniş gövdesi toprağın üzerinde bir anıt gibi yatıyor, köklerinden binlerce bayrak gibi gökyüzüne fışkırmış yüzlerce çınar ağacı orada tarihe tanıklık yapıyor.

Avşa Adası’ndaki en eski yerleşim yeri Çınar Mevkii, yani Ayazma, yani Beyazsaray Koyu'dur.

Tesis Özellikleri
Özel Plaj
Denize Sıfır
Oda Özellikleri
TV
Çift Kişilik Baza
Deniz Manzaralı
Mutfak
Banyo
Duşakabin
Ücretsiz Aktiviteler
Şezlong
Şemsiye
yorum YORUMLAR
toplam yorum 1 kullanıcı yorumu
Onay bekleyen 17 yorum
mediha çakır
20 Ağustos 2013 Saat: 16:19
merhabalar.... beyaz saray otelde bir hafta kaldım, ve hayatımda unutamıyacağım bir tatil yaşadım, deniz kumsal otel bahçe hamak keyif üstüne keyif çok memnun kaldım elemanlar güler yüzlü sayğılı... patroniçe Esen hanım ise tam bir hanımefendi güler yüzlü iyi niyetli ve çok şık... çocuklu aileler için huzur arayanlar dinlenmek isteyenler için mükemmel bir otel.. ilk fırsatta yine yine ve yine gidecegim.. teşekkürler beyaz saray otel.
Yorumunuz:
500
Ad Soyad:
Eposta:
Güvenlik Kodu:*
Güvenlik Kodu  
Yeni Sözcük Deneyin

Adres / Konum
BeyazSaray koyu - Avşa Adası
Avşa Adası Adaroom Apart
Otel konforunda apart odalar . Erken rezervasyon ve uzun süreli konaklamalar için özel fiyatlar
Avşa adası Yürekli Otel
Avşa Büyük Ev ve Avşa Küçük Ev. Haftalık ve sezonluk kiralanmaktadır.
İskele karşısı denize sıfır klimalı odalar ile Altınel apart hizmetinizde
Sponsor Bağlantı (Silver)
Avşa Adası Kaan motel ile çok uygun fiyatlara konaklama imkanı bulabilirsiniz.
Avşa Adası Nur Apart 2
Avşa adasında iskeleye 10 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan Kaan motel müstakil daireye ait bilgiler