Avşa Atınkum Tatil Konakları
Avşa Elit Otel
Avsa kiraz apart
Avsa kaan Motel
Avşa cane motel
avsa ayberk otel
avsa ayberk otel
avsa ayberk otel
avsa ayberk otel
avsa ayberk otel
Sponsor Bağlantı
Rahat tatil icin once guven, guven icin once kalite.
Elit adı kalitesinde saklı
Avşa Adası Joey Apart denize 50 metre mesafede ve belediye karşısında hizmetinizdedir.
Denize 30 metre mesafede apart odalar
Avşa adası Akar apart merkezde sağlık ocağı karşısında hizmetinizdedir.
Avşa adası mahalle oldu

Avşa adası 2014 yılı itibari ile statü olarak mahalleye dönmüştür. Ana harterler büyükşehire ve diğer hizmetler Marmara adasına bağlanmıştır.

          Balıkesir ilinin Marmara ilçesine bağlı Avşa adası 2014 yılı itibariyle mahalle oldu. Avşa adasının kış aylarında nüfusu 2.500 civar iken yaz aylarında bu nüfus 100.000 leri bulmaktadır.

          Yeni yasa gereği 5.000 nüfus altındaki belediyelerin statüsü mahalle olarak değiştirildi. Avşa adasının kadın muhtarı Huzur Üstün oldu. Muhtar ben yol yapacağım yada elektrik kablolarını değiştireceğim diye vaadlerde bulunamam dedi. Yaz aylarının gelmesiyle ne yapılabileceği şuan tam bir muamma.

          Avşa adasının yaz aylarında nüfusunun artması ve tatilcilerin yoğun ilgisi nedeni ile bir çok ulaşım firması buraya sefer düzenlemektedir. Bursa deniz otobüsleri, İstanbul deniz otobüsleri ve diğer firmalar yaz aylarında hergün sefer düzenlemektedir. Avşa adasında en büyük sorun ise yaz aylarında yaşanabileceklere karşı neler yapılabileceğidir.

          Yapılan yerel seçimlerde Deniz mahallesinin muhtarı olan Huzur üstün seçimleri kazanarak adanın muhtarı oldu. Belediyenin yazı işleri, vezneleri, su işleri ve zabıta birimleri halen adada kalmaktadır. Balıkesirin büyükşehir olması ile avantaj veya dez avantajları neler olacak bunu zaman gösterecek.

          Önceki belediye başkanı Cevdet Çağlar deniz suyunun arıtılması projesi ile adaya ciddi anlamda katkı sağlamıştır. Adanın borcununda olmaması büyük bir avantaj. Belediyenin kapanması ada halkını genel manada üzmüş görünmektedir. Daha önceki yönetim en azından belde olarak büyükşehire bağlı kalmak istediklerini belirtmişlerdi. Avşa adası Bodrum'dan sonra 20 kilometrelik plajı ve eğlence mekanları ile en fazla tercih edilen tatil beldesidir. Yeni sistemin öncelikle hayırlı olması dileriz. Umarızki vatandaş daha önce olduğu gibi huzurlu ve rahat bir yaşam sürebilsin.

Yorumunuz:
500
Ad Soyad:
Eposta:
Güvenlik Kodu:*
Güvenlik Kodu  
Yeni Sözcük Deneyin