Avşa Atınkum Tatil Konakları
Avşa Elit Otel
Avsa kiraz apart
Avsa kaan Motel
Avşa cane motel
avsa ayberk otel
avsa ayberk otel
avsa ayberk otel
avsa ayberk otel
avsa ayberk otel
SAYFALAR
Sponsor Bağlantı
Denize 30 metre mesafede apart odalar
Otel konforunda apart odalar . Erken rezervasyon ve uzun süreli konaklamalar için özel fiyatlar
Avşa Büyük Ev ve Avşa Küçük Ev. Haftalık ve sezonluk kiralanmaktadır.
Avşa adası Rana apart denize 30 metre mesafede şirin aile yeri.
Avşa Adası Adaroom Apart
Avşa Adası

Avşa adası Marmara Denizi ortasında Kapıdağ Yarımadasının uzantısında oluşmuş adalar grubundan biri. Bir ismi Avşa, diğer ismi Türkeli, halk arasında ise Şarap Adası olarak ünlenmiş. İstanbula çok yakın olmasına rağmen İstanbuldan çok farklı. Marmaradan Çanakkale Boğazına kucak açmış. Ege havası var . Deniz suyu lezzetiyle Ege gibi tam karşınızda Kara Biga, arkanızda Tekirdağ, yanınızda Marmara Adası, elini uzatsanız Ekinlik, Koyun, Paşa Limanı, biraz ilerde Erdek.

            Avşa adası na gelecekseniz lütfen konaklama işletmelerini incelemek için alttaki bağlantılara tıklayınız.

            Avşa Otelleri , Avşa Pansiyonları , Avşa Motelleri 

          Marmara'nın yüzey suları genellikle az tuzlu olup ortalama binde 22 tuz oranındadır. 15-20 metrelik bir katmana sahip yüzey suları sıcaklığı 24 derece civarında seyrederken Ege'ye doğru yüzey, Karadeniz'e doğru dip akıntısı bulunur. Marmara Denizi'ni güneybatısında üç büyük ada olan Marmara, Avşa, Paşa Limanı ve dokuz küçük Ekinlik, Koyun, Mamali, Hasır, Pala, Fener, Asmalı, Paşa Limanı koyunda iki adacık görülür. Avşa 20,62 km2 yüzölçümü ile çevresinde 33 km.lik yol bulunuyor. Adayı çevreleyen koylar arasında kuzeyde Değirmen, Mavikoy, Kambur Tarla, Çiftlik, Aleko, Küllü Yalı, Yiğitler, güneyde Aksa, Manastır, Beyaz Saray, Çınar, Kum Burnu, Altınkum, koy ve plajları yer alıyor. Arazi yapısı bakımından Ayit, granit, grays, kristalin, sist ve mermer egemen olup granit ve grano diyotrit anakayasından oluşan kumlu topraklar görülür. İstanbul'a 65 mil uzaklıkta yer alan Avşa, dördüncü zamanın sonunda denizin yükselmesiyle diğer adalar gibi Kapıdağ Yarımadası'ndan ayrılmış. En soğuk ayı Ocak'ta, en sıcak günleri Temmuz'da, en çok yağmuru Aralık ayında görüyor.


          Kizikoslu Diogenes, Propontis Marmara Adaları'ndan bahsederken OFİOUSA ile FİSİA"yı birbirinden ayırıyor. Pilinius bu adaya OPHİUSSA diyar diyor. Bizans tarihinde adanın ismi AFOUSİA olarak geçiyor. Toprak durumu yüzünden hiçbir zaman zengin olamamış ve bağımsız idareye kavuşamamış olan bu ada, tarihi akışına göre çevresinde hakim olan kuvvetlerin egemenliğine girmiştir. Ada Hıristiyan din adamları için sürgün yeri olarak kullanılmış. Ve GEDEON'un iddiasına göre ortaçağda boş kalmış.
İnanç Turizmine hizmet veren Yiğitler Köyünde bulunan Ali Dede Türbesi bulunmaktadır. Her yıl adanın yerli halkı ve ada dışından gelen yazlıkçılar tarafından özel günlerde ziyaret edilir.


          Avşa 'ya gelen vatandaşlarımızın adaya gelipte yapmadıkları hiçbir şey yok gibidir. Denizin ve sahilin tüm güzelliğini yaşamış avşa bağlarında yetişen Ada Karası üzümlerinden yapılan dünyaca ünlü şaraplarımızdan yudumlarken gün batımını izlemiş tüm eğlence mekanlarını bir bir dolaşmış her koyda denize girmenin ve güneşlenmenin rahatlığını yaşamış denizimizden çıkan tüm mahsullerin tadına bakmış ve sonrasında mükemmel bir tatil yaşamanın keyfini yüzlerindeki gülümseme ile memnuniyetlerini bildirircesine yaşayarak adamızdan ayrılmışlardır.

          Avşa adası hakkında bilmeniz gerekenler:
 

          Avşa adasına gelmeden önce mutlaka ulaşım yollarını dikkatli bir şekilde öğrenmeye çalışın. Avşa adasına İstanbul'dan geliyorsanız ve araç ile gelecekseniz Tekirdağ üzerinden arabalı feribot ile gelebilirsiniz. Yaya gelmek isterseniz 1 saat 45 dakikada İdo ile gelebilirsiniz. Ege tarafından geliyorsanız araç ile gelmekte ısrarlı iseniz Erdek üzerinden arabalı vapur ile gelebilirsiniz. Aynı zamanda Bursa tarafından gelenler Budo seferleri aracılığıyla yaya olarakta gelebilirler.

          Avşa adasında rezervasyonsuz geliyorsanız eğer sıkıntı çekebilirsiniz. Bazı zamanlar özellikler Ramazan Bayramlarında ada full çekmektedir. Yer bulmada sıkıntı yaşamamak için rezervasyonsuz gelmemeye özen gösteriniz. Rezervasyon için ilk aradığınız işletme ile hemen anlaşmayın mutlaka alternatiflere göz atın. Fiyat farkı bazen uçurum olabiliyor. Bu arada belirtmek isterimki Avşa adasında kimliksiz olarak tatilci alan yerlerde konaklamayınız. Kaçak yerlerde konaklamamaya özen gösteriniz.

          Avşa adasında gece hayatı hızlı geçmektedir. Gece sahillerde beachler ve canlı müzik ile keyif yapabilirsiniz. Aynı zamanda tanz, club liatris ve arena disko gibi büyük yerlerde eğlencenin zirvesine çıkabilirsiniz. Sahil boylarında caddelerde barlarda bulunmaktadır.

yorum YORUMLAR
toplam yorum 0 kullanıcı yorumu
Onay bekleyen 10 yorum
Yorumunuz:
500
Ad Soyad:
Eposta:
Güvenlik Kodu:*
Güvenlik Kodu  
Yeni Sözcük Deneyin